Ruszają obchody Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month). Ogólnoeuropejska kampania, znana jako ECSM, organizowana jest przez ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej. W Polsce kampanię już po raz szósty koordynuje PIB NASK, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń jest partnerem wydarzenia.
Przez cały miesiąc organizowane są akcję, które mają na celu podnoszenia świadomości na temat cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. Celem jest nie tylko przestrzeganie przed potencjalnymi zagrożeniami, ale również promowanie odpowiedzialnego korzystania z sieci.
Każdy tydzień ECSM to inny temat, który ma zwrócić uwagę na najważniejsze wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa. W tym roku są to: cyberhigiena, edukacja, cyber scams oraz nowoczesne technologie.
Inauguracja Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa
Wydarzenie odbędzie się 1 października w „Przestrzeni from Facebook” ul. Koszykowa 61, Warszawa, w godz. 11.00 – 16.00.
Wstęp na inaugurację jest bezpłatny, aby wziąć udział należy wysłać zgłoszenie na adres [email protected].
Dziecko w świecie smart zabawek, kobiety w IT, zagrożenia w polskim internecie oraz wolność w cyfrowym świecie – to tylko niektóre tematy, które będą poruszone podczas inauguracji Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa.
W kampanię zaangażowanych jest ponad 20 organizacji, które zgłosiły swoje wydarzenia oraz inicjatywy. To zaangażowanie pokazuje, że w Polsce poważnie podchodzimy do cyberbezpieczeństwa i doskonale rozumiemy hasło przewodnie ECSM „Cyberbezpieczeństwo to nasza wspólna odpowiedzialność”.
Kampanię honorowym patronatem objął Prezes Rady Ministrów, Minister Cyfryzacji, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Edukacji Narodowej, Minister Przedsiębiorczości i Technologii oraz Minister Zdrowia.
Kick off event – 1 października 2018 – krótka informacja
Wydarzenie rozpocznie się debatą „Nowoczesne technologie wyzwaniem dla Polski”, w której udział weźmie sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Karol Okoński, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcin Cichy oraz dyrektor NASK PIB Krzysztof Silicki.
Całe wydarzenie podzielone będzie na cztery bloki:
- Debata: Nowoczesne technologie wyzwaniem dla Polski
- Spoglądając w kryształową kulę… – trendy przyszłości i wyzwania związane z nowoczesnymi technologiami
- Cyberbezpieczeństwo w skali mikro – dziecko i rodzic wobec wyzwań przyszłości
- Cyberbezpieczeństwo w skali makro – polski ekosystem cyberbezpieczeństwa
Zachęcamy do zapoznania się z agendą wydarzenia, szczególnie zapraszamy na wykład o godzinie 14:50, który poprowadzą eksperci z naszej fundacji: Aleksandra Kopciuch i Cyprian Gutkowski. Tematem prelekcji będzie
Ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa – mapa relacji zachodzących między podmiotami.
Więcej informacji o planowanych wydarzeniach oraz samej inicjatywie na www.bezpiecznymiesiac.pl.
Zapraszamy również 17 października do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, budynek C, al. Niepodległości 128.
Szczególnie na wykład o godzinie 15:20, który poprowadzi Aleksandra Kopciuch z naszej fundacji, na temat
Sztuczna inteligencja jako narzędzie do tworzenia i zwalczania fake news.
Więcej informacji na stronie: https://www.cyberacademy.com.pl